“Adalet nöbetimiz sürecek”

Türkiye’de adalet sistemindeki aksaklıklara, avukatlara yönelik giderek artan gözaltı ve tutuklamalara dur diyebilmek ve adil yargılama hakkı için baroların İstanbul’da başlattığı, daha sonra Bursa, İzmir, Ankara, Hatay, İstanbul, Van ve Kocaeli Baroları öncülüğüyle devam eden adalet nöbeti bu kez Artvin Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti.

“Adalet nöbetimiz sürecek”
“Adalet nöbetimiz sürecek”  admin
Bu içerik 164 kez okundu.

  Artvin Adliyesi önünde gerçekleşen adalet nöbetine, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Artvin, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Kocaeli, Hatay, Düzce, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Tekirdağ, Van, Yalova Barosu Başkanları ve çok sayıda avukat katıldı.

 “BİZ SUSARSAK, HALK SUSAR”

Ellerinde pankart ve dövizlerle adalet nöbetinde yer alan baro başkanları ve avukatlar, hep bir ağızdan ‘herkes için adalet’ diyerek seslerini duyurdu. Adalet nöbetinde konuşan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Biz burada, yurdun dört bir yanından gelen baro başkanları ve meslektaşlarla, şehir şehir gezerek hak, hukuk, adalet diye iktidarlara, yöneticilere sesleniyoruz. Hukukun üstünlüğü bu ülkeye gelsin diye, adalet yeniden yeşersin diye, hak ve özgürlükler hayat bulsun diye, il il gezerek adalet arıyoruz. Ülkemizde son yıllarda istemediğimiz kadar hukuk garabeti ve hukuksuzluklar yaşanmaktadır. Çevremize, doğamıza, insanımıza yapılan hukuksuz saldırılar, her geçen gün artmaktadır. Yargı reformu tasarısıyla göstermelik yapılan düzenlemeler ve avukatlara tanınan göstermelik haklar, avukatları susturmaya yönelik çabalardır.  Ağzımıza bir parmak bal çalmayla avukatlar susmayacaktır. Bu ülkeye üstünlerin hukuku yerine hukukun üstünlüğü gelene kadar, hukuk kuralları yurdun her yerinde eşit uygulanıncaya dek, yargımız bağımsız ve tarafsız hale gelinceye dek, ülkemiz daha adil, demokratik ve özgür bir ülke oluncaya dek, mücadelemiz ve adalet nöbetlerimiz devam edecektir. Biz avukatız, biz halkın sesiyiz. Biz susarsak, halk susar”  ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da