Advert

Seçer: Kültür Park'ta yasal sıkıntılar yaşıyoruz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kültür Parkla ilgili bazı hukuki sorunlar yaşadıklarını belirterek bunları çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Seçer: Kültür Park'ta yasal sıkıntılar yaşıyoruz
Seçer: Kültür Park'ta yasal sıkıntılar yaşıyoruz admin
Bu içerik 205 kez okundu.

 Çözünce belediye olarak daha seri müdahale etme imkanları olacağını ifade eden Seçer, "Oradaki kafeleri hayata geçireceğiz. Mevcut şu anda kafelerin Mezitli bölümündeki kısmını çok daha kısa süre içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. Yenişehir bölgesinde kalanlar da belli zaman süreci içerisinde halkımızın hizmetine girecek. Burada yasal bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Orası Milli Emlak’ın hüküm ve tasarrufu altında. Biz oraların Milli Emlak’tan devrini bekliyoruz. Onlar gerçekleştiği anda biz de çalışmalarımızı o bölgelerde de başlatacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin kent merkezini, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney aksını bir uçtan bir uca inceledi. Sahaya inen Seçer, Yenişehir ve Akdeniz ilçelerindeki ana arterleri inceleyip, nerelere müdahale etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Temizlik ve peyzaj konusundaki durumu da inceleyen Seçer, sulama sistemlerinde yapmayı planladıkları çalışmaları aktardı.

Orta refüj, kent estetiği ve peyzaj çalışmalarını kapsayan teknik inceleme gezisinde Başkan Seçer’e, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları, şube müdürleri ile MESKİ yetkilileri ve Büyükşehir Belediyesi teknik ekibi eşlik etti.

İNCELEMELER DAHA TEMİZ BİR MERSİN İÇİN!

Kentin estetiği ve temizliği ile cadde, refüj ve kaldırımlarda var olması gereken düzenin kendileri için ne kadar önemli olduğunu aktaran Seçer, Mersinli vatandaşların daha temiz bir kentte yaşayabilmeleri için yapacakları yeni düzenlemelerden de bahsetti. Seçer, daha yeşil bir Mersin yaratmak istediklerini ve sulama sistemlerinde kullanmayı planladıkları daha işlevsel sistemleri anlattı. Yaklaşık 3 saat boyunca otobüs ile yapılan incelemede kısa bir mola veren Başkan Seçer, Adnan Menderes Bulvarı sahiline giderek, Kültür Park’ı da inceledi. 1-3 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali için,  narenciye meyveleri ile dev figürleri inşa eden kadınlara “kolay gelsin” dileklerinde bulunan Seçer, figürlerin örülmesine de yardım etti.

“KENTİN ESTETİĞİ, TEMİZLİĞİ ÖNEMLİ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, inceleme çalışması için şunları söyledi:

“Çalışma arkadaşlarımızla beraber, kent merkezimizi Doğu-Batı, Güney-Kuzey aksında bir uçtan bir uca kadar geziyoruz, bazı incelemeler, tespitler yapıyoruz. Kentin estetiği, temizliği önemli. Caddelerin, refüjlerin düzeni, tertibi önemli. Bunları inceliyoruz. Bazı bölgelerde kaldırımlarda sorunumuz var, bazı bölgelerde refüjlerde sorun var. Temizlik sorunu var. Vatandaşlarımızı daha temiz bir kentte yaşatalım. Onun için bazı yeni düzenlemeler getireceğiz. Kentin temiz olmasını önemsiyorum.”

 

 

 “BURADA YASAL BAZI SIKINTILAR YAŞIYORUZ”

Seçer, ana arterlerde yapılan incelemelerin ardından, Kültür Park’ta da bir takım incelemeler yaptığını aktararak, şöyle devam etti:

“Kültür Park oldukça uzun bir sahil şeridi. Burada yurttaşlarımız zaman geçiriyor, yurttaşlarımız için önemli bir mekan. Oranın görselliği, rekreasyon alanları yurttaşlarımızın hoşça vakit geçirmesine uygun olması gerekiyor. Güvenliği ve temizliği son derece önemli. Orada bazı hukuki sorunlar yaşıyoruz. Onları çözmeye çalışıyoruz. Çözünce belediye olarak daha seri müdahale etme imkanımız olacak. Oradaki kafeleri hayata geçireceğiz. Mevcut şu anda kafelerin Mezitli bölümündeki kısmını çok daha kısa süre içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. Yenişehir bölgesinde kalanlar da belli zaman süreci içerisinde halkımızın hizmetine girecek. Burada yasal bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Orası Milli Emlak’ın hüküm ve tasarrufu altında. Biz oraların Milli Emlak’tan devrini bekliyoruz. Onlar gerçekleştiği anda biz de çalışmalarımızı o bölgelerde de başlatacağız.”

SEÇER, NARENCİYE FESTİVALİ HAZIRLIKLARINI YERİNDE İNCELEDİ

Seçer, son olarak, 7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali için,  narenciye meyveleri ile dev figürleri inşa eden kadınlara “kolay gelsin” dileklerinde bulundu ve “Narenciye Festivali’nde belediyemizin üzerine düşen görevi harfiyen yapmak istiyoruz. Narenciye Festivali sürecinde o bölgede festivale iştirak edecek misafirlerimizin, hemşehrilerimizin hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak, huzurla, güvenle vakit geçirmelerini sağlayacak bütün imkanları seferber ettik. Yerinde de inceleme imkanımız oldu. Orada gördüğüm eksiklikleri de arkadaşlarıma aktardım. Onlar da en kısa süre içerisinde giderilecek” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miyavpark yenilendi
Miyavpark yenilendi
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü