Advert

Bu memleketin dibine dinamit koyanları çıkarıyoruz

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Büyükşehir Belediyesi'ndeki işçi çıkarma iddiaları ile ilgili Çalışma ile İçişleri Bakanlarına çağrıda bulunarak müfettiş gönderilmesini isteyerek gelen bir mesajla insanların işlerinden olduğunu iddia etmişti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise işçi çıkarma iddialarına sert cevap verdi. Kariyer Merkezi'nin açılışında bu konuya değinen Seçer, “Dün Meclis’te ağzı olan konuşmuş. Mersin Büyükşehir Belediyesi işçi çıkarıyormuş. Mersin Büyükşehir Belediyesi, ekmeğinde olan insanların ekmeği ile oynuyormuş. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu memleketin dibine dinamit koyanları işten çıkarıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, yan gelip yatıp, vatandaşlarımın vergisinden maaş alanları işten çıkarıyor" dedi.

Bu memleketin dibine dinamit koyanları çıkarıyoruz
Bu memleketin dibine dinamit koyanları çıkarıyoruz  admin
Bu içerik 718 kez okundu.

 Esra Şasi Yağmur

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’nin açılışı törende gerçekleştirildi.

Mersin’de bir ilk olarak, işverenlere, öğrencilere, iş arayanlara profesyonel rehberlik hizmeti verilmesi için kurulan Kariyer Merkezi sayesinde Mersin’in iş kaynağı ile iş dünyası buluşması sağlanacak. Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ile Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü,

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MESİAD Başkanı Hasan Engin, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer buradaki konuşmasına Büyükşehir Beledisi'ndeki işçi çıkarma iddialarına cevap vererek başladı. MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Büyükşehir Belediyesi'ndeki işçi çıkarma iddiaları ile ilgili Çalışma ile İçişleri Bakanlarına çağrıda bulunarak müfettiş gönderilmesini isteyerek gelen bir mesajla insanların işlerinden olduğunu iddia etmişti.

“MECLİS’TE AĞZI OLAN KONUŞMUŞ”

 "Belediye başkanlığı afra tafra atılacak yer değil çalışacağız. Belediye başkanı belediyenin imkanlarını bir ganimet olarak görüp taraftarlarını ihya etme yeri değildir. Belediye başkanlığı kendi partisinden olan belediyeye istihdam edip diğerlerini açlığa mahkum etme yeri değildir" diyen Seçer, “Dün Meclis’te ağzı olan konuşmuş. Mersin Büyükşehir Belediyesi işçi çıkarıyormuş. Mersin Büyükşehir Belediyesi, ekmeğinde olan insanların ekmeği ile oynuyormuş. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu memleketin dibine dinamit koyanları işten çıkarıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, yan gelip yatıp, vatandaşlarımın vergisinden maaş alanları işten çıkarıyor. Kariyer Ofisini lüks olsun, iş olsun diye kurmadık. Allah akıl ve fikir vermiş. Bizim gelişmemiz, kalkınmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Ankara’ya Meclis’e seslenen Seçer, "Yargı yolu açık. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hakkımız gasp ediliyor diyenler varsa, buyurun yargı orada. Gidersiniz yargıya, biz sizin hakkınızı gasp etmişsek hakkınızı ararsınız, ama siz memleketin hakkını gasp ederseniz, biz de ‘orada dur arkadaş’ deriz. Tam da şimdi onu yapıyoruz” dedi.

"BU KENTE HİZMET ETME BORCUMUZ VAR"

Geçtiğimiz günlerde işe alımları gerçekleştirilen ve sahada çalışmaya başlayan kadınlar hakkında bilgi veren Seçer, "Çalışmaya ihtiyacı olan, alın teri dökmek isteyen, emeğiyle, helaliyle, arkasında bir partinin gücü olmadan, bir partinin arka bahçesine sığınmadan gelip bize müracaat edip iş bulan insanlar. Sabah baktım, almışlar ellerine malzemelerini kenti tertemiz yapıyorlar. Bizim bu kente hizmet etme borcumuz ve sözümüz var. Bu kent ya düzelecek ya düzelecek. Böyle ganimeti bulduk, yangından mal kaçırır gibi işi götürme dönemi bitti. Kaynaklarımız kıt. Türkiye, çok zengin bir ülke değil. Türkiye’nin petrolü, altını, havadan gelen parası yok. Esnaf çalışıyor, vergi ödüyor. Vatandaş suya, elektriğe KDV ödüyor. Çalışıyor vergi ödüyor, çalışmıyor vergi ödüyor. Biz harcamalarımızı yapıyoruz. Bizim kasamıza gelen her kuruş helaldir. Çünkü milletin alın teridir. Bize yaraşan da bu kaynakları bize yaraşır şekilde, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye peşkeş çekmeden hizmet etmektir" şeklinde konuştu.

"İŞSİZLİK PATLAMA NOKTASINDA"

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini işsizliğin patlama noktasına geldiğini vurgulayan Seçer şöyle devam etti: "Kariyer Merkezi’nde iş arayan vatandaşlara danışmanlık hizmeti verilecek. İşsizlik patlama noktasında. Kayıtlara, devlet kurumlarının verdiği rakama bakmayın. Çarpı 2, çarpı 3 yapın. Odamdan çıktım buraya geldim. Dışarıda benimle görüşmek isteyen her 10 vatandaşın 9’u çocuğuna iş istiyor. Türkiye böyle bir noktada. Ama ne garip ki, ‘Ne iş yaparsın’ diyorsun, ‘Ne olursa onu yaparım’ diyor. Ne yapacağını, ne yaptığını, nereye gideceğini bilmiyor. Bizim seçim öncesi bir sözümüz vardı. Kariyer Ofisi kuracağız dedik. Burada verileri toplayacağız, insanların bilgilerini alacağız. Özellikleri, eğitimi, mesleği, kabiliyeti nedir, bunları bir kayıt altına alalım. Biz İŞKUR değiliz. Bunu karıştırmayalım. Hadi gidelim Belediye’nin Kariyer Merkezi’ne, oradan bizi bir yerlere yönlendirirler anlayışı olabilir. Yasal olarak bizim böyle bir hakkımız yok. Böyle bir şey yaparsak, kanunlara karşı suç işlemiş oluruz. Bizim burada yapacağımız, mihmandarlık, danışmanlık, kılavuzluk. Bunu Belediye adına bedava yapacağız” diye konuştu.

VATANDAŞLARA KARİYER MERKEZİNİ ZİYARET EDİN ÇAĞRISI

Bütün vatandaşları, Kariyer Merkezi’ni ziyaret etmeye çağıran Seçer, Kariyer Merkezi’nin birçok dernek ve kurum ile işbirliği içerisinde olacağını söyledi. Seçer şunları söyledi: “İş arayanlar gelsin, burada onun verileri kayıtlara girsin. Biz talep ettiğimiz zaman bize eleman gönderiliyor. Buradan talep ediyoruz. Eğer uygunsa işe alıyoruz. Biliyorsunuz belediyeler fabrika değil. Böyle de bir yanlış anlaşılma var. Biz iş ve işçi bulma kurumu da değiliz. Biz ihtiyaç nispetinde eleman alabiliriz. Onun dışında alamayız. Zaten maşallah kadrolar ziyadesiyle dolu. Buraya mutlaka kayıtlarını yaptırsınlar. Kariyer Merkezimiz önümüzdeki günlerde çalışma hayatına, işgücüne katılıma ilişkin, bu alanda faaliyet gösteren, çalışma yapan birçok devlet kurumu, dernek ile işbirliği halinde olacak. İnsanlara meslek edindirmeden tutun, kendi kabiliyetlerini açığa çıkarmaya, nerede daha başarılı olacağını keşfeden çalışmalara kadar destek olacağız. Bunu Belediye olarak yapacağız. Daha yeni başlıyoruz. Biz kararlıyız. Her alanda önemli projelerimiz olduğunu seçim öncesi açıklamıştık. Bunları Stratejik Planımız’a koyduk. Geçtiğimiz hafta Meclis’ten onay aldık. Bir bir bunları hayata geçiriyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi